Personal

Här är det goa gänget på Sjösportskolan.

Du är alltid välkommen att kontakta någon av oss direkt, eller på info@sjosportskolan eller växelnummer 031-29 20 30.

Kalle Nordström

Ägare och VD.

kalle(at)sjosportskolan.se

031-29 20 31

Älskar havet och att göra fler tryggare till sjöss!
Har ägt och drivit Sjösportskolan med Nina sedan 1999.
Uppvuxen på en ö och seglat och kört motorbåt sedan liten. Gjorde sin första betalda segling på gymnasiet och har sedan dess seglat mer än 60 000 M runt om i världen och jobbat på charterbåtar hela livet.
Bara senaste fem åren har det blivit ca 10 000 M på allt från Yngling till Oyster 745 och Princess 82. Håller många praktiska kurser.

Nina Nordström

Ägare och verksamhetsutveckling.

nina@sjosportskolan.se

031-29 20 33

Har ägt och drivit Sjösportskolan med Kalle sedan 1999.
Uppvuxen till sjöss och sedan liten varit med sin pappa på olika handelsfartyg runt om i världen och även seglat i alla år och älskar havet.
Gjorde sitt första charterjobb i Västindien 1993 och jobbat med båt och hav sedan dess. Är författare till flera kursböcker. Har otrolig energi och inget projekt är för stort för denna stjärna.

Helena Sellstedt

helena@sjosportskolan.se

031-29 20 39

Ansvarar för ekonomi och fakturor men löser alla andra saker med bravur också.

Jesper Andersson

stockholm@sjosportskolan.se

0706-14 80 61

Ansvarar för sälj, marknad och kurser i Stockholm.

Kristina Borg

kristina@sjosportskolan.se

Kursadministration och ekonomiska analyser. 

Patrik Pipping

patrik.p@sjosportskolan.se

031-29 20 36

Ansvarar för bemanning och IT.

Fia Hamberg

fia.hamberg@gmail.com

0763-21 23 58

Bor i Stockholm, men är en hel del på västkusten.
Jobbar med strategier, teambuilding och båtmässor.
Älskar outdoor life och att vara till sjöss.

Janet Dahlström

janet.dahlstrom@sjoevent.se

0730-54 22 82

Ansvarar för sälj, marknad och kurser i Västerås.

Peter Nilsson

peter@sjosportskolan.se

0708-53 28 80

Marknadsföring, sälj och digitalisering.
Seglar annars helst Celeste norrut.

Emelie Johansson

emelie@sjosportskolan.se

031-29 20 37

Ansvarar för kontakt med instruktörer och att alla resurser bokas till kurserna.

Utöver teamet ovan ser du här våra duktiga instruktörer.